Ogrody japońskie

Ogrody japońskie

Jeśli starannie zaaranżowane przestrzenie i wrażenie porządku idealnie wpasowują się w Twój gust, wśród naszych realizacji znajdziesz rozwiązania, które będą spełnieniem Twoich marzeń. Niepowtarzalne wrażenie ładu i spokoju stwarza ogród japoński – orientalne rośliny oraz liczne elementy ozdobne pozwalają na projektowanie stref umożliwiających królewski wręcz wypoczynek. Poznaj ten styl architektury krajobrazu w teorii i praktyce – gwarantujemy, że jest warty Twojej uwagi.

Rośliny w ogrodzie japońskim – jak je dobierać?

Sztuka kompozycji z drzew i krzewów inspirowana Krajem Kwitnącej Wiśni skupia się wokół łączenia naturalnych barw już na etapie projektowania. Dominujące są tu gatunki w różnych tonach zieleni – jasne listki przeplatane z ciemniejszymi prezentują się niezwykle harmonijnie i wprawiają w dobry nastrój. Pozostałe kolory roślinności powinny być ograniczone i starannie dopasowane – wśród nich zwykle królują różowe, czerwone i purpurowe akcenty stworzone z krzewów i kwiatów.

Niepowtarzalne wrażenie uzyskamy również dzięki wykorzystaniu sztuki bonsai. Modelowanie drzew i krzewów tak, aby nadać im konkretny kształt i zahamować swobodny wzrost to nieodłączny element projektowania ogrodów japońskich. Taki zabieg wymaga stałego zaangażowania w pielęgnację roślin, jednak efekty będą zachwycające.

Inspiracja naturalnym krajobrazem – sekret ogrodów japońskich

Rośliny w tworzeniu zielonego zakątka w stylu dalekowschodnim nie są jedynym elementem o wyjątkowym znaczeniu. Projektowanie ogrodów japońskich jest ściśle wzorowane na odzwierciedleniu naturalnego krajobrazu wysp. Nie może w nim zabraknąć naturalnego kamienia symbolizującego góry oraz płynących strumieni. Ścieżki z kolei powinny być wysypane drobnymi kamykami bądź piaskiem.

Nasze realizacje doskonale obrazują, jak wiele piękna skrywają w sobie dobrze zaprojektowane i zbudowane przestrzenie zielone w stylu Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeśli takie połączenie roślinności, naturalnych materiałów oraz wyjątkowej architektury trafia w Twój gust, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci otoczyć nimi Twój dom.